З давніх часів люди прагнули зберегти тепло і затишок своїх будинків. Вони створювали всі умови для комфортного проживання на своїй території. Одним з основних елементів будинку, який характеризувався дбайливим ставленням до себе, було вікно. Дерев'яне, з різьбленими віконницями - єдиний засіб проникнення природної сонячної енергії і світла, тому вікну завжди був потрібен особливий догляд.

З винаходом скла все різко змінилося. По-перше, вирішилася проблема теплоізоляції, по-друге, скло можна стало кроїти на свій смак і потребу, по-третє, воно чудово миється, по-четверте, поєднується з будь-яким матеріалом - деревом або пластиком.

Про достоїнства і переваги вікон ПВХ перед дерев'яними конструкціями, фантастичних здібностях сучасних склопакетів протистояти суворим морозам, стійкості до перепадів температур і красу розказано багато.

Однак мало кому відома технологія виготовлення пластикових вікон. Процес розробки - важливий етап виробництва, що вимагає покрокового дотримання всіх тонкощів і професійного підходу до справи. Сучасне вікно - не проста комбінацію скла і рамної споруди. Як правильно зазначають фахівці, це ціла система, в яку включені всі необхідні елементи і які будуть бездоганно функціонувати при правильному встановленні та експлуатації. Отже, стурбовані проблемою збереження тепла в приміщенні виробники пластикових вікон розробили нове рішення спеціально для жорстких кліматичних умов Росії.

Про нього можна сказати, що енергозберігаюче вікно - найефективніше вікно, допомагає протистояти зимі і морозам. Принцип дії нової технології виготовлення пластикових вікон полягає в тому, що посилений принцип відбиття теплових променів перешкоджає утворенню конденсату на вікнах. Внаслідок чого зменшується кількість склопакетів і навантаження на фурнітуру, а, значить, вікно може функціонувати більш тривалий час. Енергозберігаюча конструкція - це найкраща технологія виготовлення пластикових вікон і реальна можливість значно скоротити втрати тепла через світлопрозорі конструкції за рахунок даної розробки.

За висновками експертів, енергозберігаюче вікно відповідає прийнятим Мінбудом Росії Змінам N3 до СНиП 11-3-79 * "Будівельна теплотехніка", які передбачали «...поетапне збільшення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій». Також однією з проблем сучасних пластикових вікон є вентиляція. Для виробників дане питання стоїть досить гостро, так як далеко не кожен сучасний будинок має продуману систему вентиляції, і основне навантаження на провітрювання приміщення лягає на вікно. Механізм самопровітрювання вікна був створений німецьким виробником пластикових конструкцій. Дана технологія виготовлення пластикових вікон дозволяє провітрювати приміщення, не відкриваючи вікна. Така дія можливо завдяки спеціальному клапану, встановленому в системі, який реагує на тиск повітря.

Споживачеві навіть не доведеться турбуватися про провітрювання приміщення - система сама реагує на перепади температур і зміни вітру і цілком самостійно реагує на них. Однак функціонування всіх нових систем можливо за умови правильної установки вікна, дотримання всіх норм і правил. Безсумнівно, виробники пластикових вікон не зупиняться на досягнутих успіхах і будуть з кожним роком розробляти все нові і нові технології виготовлення пластикових вікон. На щастя, сучасне сертифіковане обладнання дозволяє збільшити обсяги виробництва й удосконалювати технологічний процес.